Navigation Menu+

Plui. Mój zawód.

Opublikowano dnia 29 stycznia 2015 w kategorii Zabawki | Brak komentarzy

Plui to kulista zabawka do kąpieli szwajcarskiej firmy Moluk, o wielkości ok. 9 cm. Cena – ok. 35 zł. Dostępna w kolorach: żółty, niebieski, zielony.
Kupiłam ja dla mojego dziecka, bo urzekła mnie prostota jej wykonania i zasada działania.
Zabawka jest napędzana dziecięcą wyobraźnią.
Podczas kąpieli należy zanurzyć ją w wodzie, celem napełnienia.
Po wynurzeniu,  z otworków u dołu leci woda, przypominając deszcz. Strumień można kontrolować, zatykając palcem pojedynczy otwór u góry. Po zatkaniu, deszcz przestaje lecieć.
Abstrahując od faktu, że dziecko w założeniu producenta „pobudza zabawką swoją ciekawość i wyobraźnię, uczy się podstawowych zasad fizyki, żywe kolory zabawki stymulują jego zmysły i inspirują do zabawy”, to używanie Plui sprawia rzeczywiście frajdę zarówno dziecku, jak i rodzicowi.
No i można by pewnie napisać elaborat, wychwalając zabawkę pod niebiosa, gdyby nie moja łyżka dziegciu, którą teraz dodam. Zabawki nie można dokładnie wyczyścić w środku.
Choć Plui jest starannie odlana z dobrej jakości tworzywa, to jednak jest trwale zamkniętą kulą, która ma regularnie kontakt z wodą. Otworki są relatywnie małe, co uniemożliwia dokładne osuszenie zabawki w środku. W efekcie, w wiecznie niedosuszonej zabawce tworzą się okropne, czarne osady, wspomagane kamieniem z wody, mydłem i materią organiczną.
Energiczne przepłukiwanie i zgniatanie zabawki powoduje odklejanie się tego osadu z gładkich ścian kuli i fragmentaryczne jego wpadanie, jednakże osad pozostaje w dolnych wypustkach otworków, skąd jest niemożliwy do usunięcia. Szczotka do butelek tam nie sięga.
Spotkał mnie zawód. Nie mogąc doczyścić zabawki, w końcu wyrzuciłam ją.
Producent testował najwidoczniej zabawkę w krystalicznie czystej wodzie z alpejskich strumyków lub w wodzie destylowanej, a następnie poddawał złożonemu procesowi suszenia, skoro tak oczywista wada „nie wyszła na testach”.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *