Navigation Menu+

Chusteczki nawilżające

Opublikowano dnia 13 listopada 2013 w kategorii Akcesoria dla malucha, Higiena, Środki do pielęgnacji | Brak komentarzy

Jak się okazuje – jedno z najbardziej przydatnych akcesoriów w domu.
U nas pojawiły się na długo przed przyjściem na świat naszego dziecka – firmy „jakiejbądź” i służyły do: odświeżenia się (zwłaszcza w podróży), przetarcia butów, usuwania zabrudzeń ze świeżo pomalowanej ściany (w tej roli akurat bezkonkurencyjne są Dada ;), przetarcia klawiatury komputera, itp.
Myślę, że wybór mokrych chusteczek dla dzieci na rynku jest wystarczający, aby znaleźć ten najlepszy dla siebie produkt.
Chusteczki różnią się między sobą stopniem nawilżenia, elastycznością, wytrzymałością, zapachem, ilością sztuk w opakowaniu i paroma mniej istotnymi cechami, jak np. wytłoczony wzór.
W szerokiej gamie dostępne są także chusteczki dla wrażliwców, z reguły określane jako wariant „sensitive”. Od klasycznych chusteczek różnią się najczęściej brakiem zapachu i delikatniejszymi składnikami nawilżającymi.
Wszystkie chusteczki są oczywiście testowane dermatologicznie (jak zapewnia każdy producent), co jednak nie znaczy, że na pewno nie uczulą dziecka – nawet te z linii dla osób wrażliwych. Uwaga! Niektóre zawierają parabeny. Jeżeli ktoś jest wrażliwy na punkcie konserwantów, zalecam czytanie składu na opakowaniu.

Nikomu nie wskażę „najlepszych chusteczek”. Każda Mama, po przetestowaniu paru opakowań, wybierze te najwłaściwsze dla swojego maluszka i dla siebie. Ja mogę jedynie wskazać, jakich chusteczek najchętniej używam i dlaczego.

Moim numerem 1 są zielone chusteczki Pampers Baby Fresh. Poza ceną, odpowiada mi w nich wszystko: elastyczność i wytrzymałość, poręczne opakowanie (które zamyka się szczelnie nawet po wielu otwarciach), wygoda wyjmowania chusteczek z opakowania (rzadko się zdarza, że wyciągnę za jednym razem więcej, niż jedną chusteczkę), stosunkowo intensywny, acz przyjemny w moim odczuciu zapach, stopień nawilżenia balsamem i co ważne – struktura użytego materiału. Chusteczki są miłe w dotyku, a jednocześnie skutecznie zbierają zanieczyszczenia ze skóry dziecka, nie rozmazując ich. A jak „ustrzelę” promocję, to i tej ceny nie będę się czepiać.

Numer 2 to Nivea Fresh&Pure. Wykazują cechy podobne do ww. chusteczek Pampers, choć same chusteczki są trochę bardziej suche, ale też nieco większe.

Przyzwoicie wypadają Cleanic Kindii Skin Balance. Mają bardziej „mydlany” zapach w stosunku do ww., są dość duże, ale przez to mniej poręczne przy wyciąganiu z opakowania (często zdarza się, że wyciągnę od razu trzy chusteczki i potem upycham z powrotem te niewykorzystane), zamknięcie opakowania nie jest już aż tak skuteczne po wielokrotnym użyciu (otwiera się samoczynnie, gdy zamknę je mniej uważnie).

Nie polecam natomiast:

  •  Toujours Lidl Comfort Baby Wipes z uwagi na bardzo intensywny, drażniacy zapach, trudność wyjęcia pojedynczej sztuki z opakowania, nadmierną rozciągliwość i słabe właściwości ścierające,
  • Dada Premium – wariant zapachowy i stopień nawilżenia do zaakceptowania, ale w „sytuacjach krytycznych” potrzeba wielu sztuk do zaprowadzenia porządku, są ciągliwe i często wyciągam z opakowania więcej niż jedna sztukę,
  • Huggies Pure z uwagi na ich słabą wytrzymałość (wielokrotnie zdarzyło się, że urwałam kawałek chusteczki przy wyjmowaniu jej z opakowania) i bardzo silne nasączenie balsamem (chusteczki są bardzo mokre).

Poniżej przykładowe ceny popularnych chusteczek:

 

l.p. Nazwa/Marka Ilość chusteczek w 1 opakowaniu Cena Tesco Cena Rossmann
1. Pampers Baby Fresh 64 8,79 zł 7,99 zł
2. Pampers Sensitive 56 8,79 zł/56 szt. 7,49 zł/opak w dwupaku (cena za dwupak 14,99 zł/112 szt.)
3. Johnson 56 6,99 zł/opak. w dwupaku (cena za dwupak 13,99 zł/112 szt.)
4. Huggies Pure 64 6,79 zł
5. Huggies Soft Skin 64 5,33 zł/ opak. w trzypaku (cena za trzypak 15,99/192 szt.)
6. Nivea Fresh&Pure 63 6,79 zł/opak. w dwupaku (cena za dwupak 13,59 zł/126 szt.) 6,99 zł/opak w dwupaku (cena za dwupak 13,99 zł/126 szt.)
7. Bambino 64 6,99 zł/opak. w dwupaku (cena za dwupak 13,99 zł/128 szt.) 5,49 zł/opak w dwupaku (cena za dwupak 10,99 zł/128 szt.)
8. Cleanic Kindii Skin Balance 72 6,95 zł 6,69 zł
9. Cleanic Kindii Baby Sensitive 63 6,99 zł 6,69 zł
10. Cleanic Kindii  New Baby Line 72 6,69 zł
11. Dada Premium Biedronka 72 szt. – 4,49 zł
12. Dada New Born Biedronka 60 szt./opak. – 8,99 zł za dwupak (120 szt.)
13. Toujours Lidl Sensitive Baby Wipes lub Comfort Baby Wipes 80 szt. – 4,99 zł

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *